Na rynku farmaceutyków oraz suplementów diety, możemy znaleźć mnóstwo środków, które mają za zadanie pomóc nam w odchudzaniu. Czy tabletki odchudzające faktycznie pomagają nam schudnąć? Przede wszystkim, jeśli chcesz zdecydować się na tego typu specyfiki, stawiaj na sprawdzone źródła oraz środki, które są legalnie dopuszczone do obrotu. Nie kupuj żadnych tabletek czy innych środków na bazarkach czy na niesprawdzonych stronach internetowych, zwłaszcza takich które nie mają etykiety i wymienionego składu. Jeżeli masz problem z prawdziwą nadwagą, możesz zapytać o odpowiednie dla siebie tabletki swojego lekarza rodzinnego. Z pewnością poleci Ci jakiś bezpieczny środek. Tabletki odchudzające działają w różny sposób.

Część z nich działa jak wypełniacz naszego żołądka. Tabletki pęcznieją w naszym brzuchu i dzięki temu nie odczuwamy głodu. Część tabletek zawiera z kolei środki, które sprawiają że to nasz mózg ma wrażenie, że jesteśmy najedzeni, a więc rzadziej sięgamy do lodówki czy po kanapkę. Niektóre tabletki z kolei przyspieszają nasz metabolizm. Pamiętajmy, że tego typu środki, niezależnie od tego w jaki sposób działają, to jedynie wspomagacze odchudzania. Pomagają nam w straceniu zbędnych kilogramów, jednak musimy postarać się i zrobić coś od siebie. Postaw na zdrową dietę: unikaj fast foodów, tłustych potraw, czipsów i innych podobnych posiłków, które zawierają więcej pustych kalorii i niezdrowych tłuszczów niż faktycznych składników odżywczych.

Pamiętaj o jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców

Pamiętaj o jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców, które nie tylko pomagają nam w walce z tłuszczem ponieważ nie mają dużo kalorii, ale zawierają wiele witamin które sprawiają, że nasze ciało jest zdrowsze. Doskonałą, w zasadzie najbardziej słuszną decyzją jeśli chcemy schudnąć, jest decyzja o podjęciu aktywności fizycznej. Sport to zdrowie. To nie są puste słowa. Jeśli zaczniesz dbać o swoją kondycję, na przykład ćwicząc na siłowni czy biorąc udział w zorganizowanych zajęciach sportowych, na pewno Twoje ciało szybko odwdzięczy Ci się lepszym wyglądem. Tabletki odchudzające traktuj jako wspomaganie innych metod na odchudzanie.

Zima to czas, kiedy dni stają się coraz krótsze, wokół jest ciemno, zimno, nie mamy ochoty nawet wychylać nosa z domu

Zima to czas, kiedy dni stają się coraz krótsze, wokół jest ciemno, zimno, nie mamy ochoty nawet wychylać nosa z domu, a co dopiero ćwiczyć: chodzić na siłownię, na zorganizowane zajęcia sportowe czy biegać. W domu również wolimy wtulić się w ciepły kocyk i spędzić trochę czasu przed telewizorem czy z książką w ręku, popijając rozgrzewającą herbatę. Jemy więcej, ponieważ kiedy jest zimno nasze ciało potrzebuje więcej kalorii. Chcesz schudnąć do wiosny, ale nie wiesz co robić? Chcesz zaprzestać zimowego letargu i zadbać o swoje ciało? Przede wszystkim, jeśli uważasz że przybrałaś co nieco lub wręcz pojawiła się u Ciebie nadwaga, zastanów się co takiego zrobiłaś źle, że przybyło Ci trochę zbędnych kilogramów. Jeśli to kwestia diety, a Ty nie wiesz w jaki sposób zaplanować swoją zmianę codziennego odżywiania, mamy dla Ciebie bardzo prostą radę. Kiedy robisz codzienne zakupy, wybieraj tylko takie produkty które są zdrowe.

Wybieraj dużo warzyw, owoców, chudego mięsa takiego jak drób, zacznij jeść ryby, sałatki

Wybieraj dużo warzyw, owoców, chudego mięsa takiego jak drób, zacznij jeść ryby, sałatki. Zamiast schabowego z ziemniakami postaw na warzywa z patelni albo przygotowaną przez siebie zupę jarzynową. Zdrowe jedzenie nie musi mieć etykietki fit, fitness czy light. Wystarczy, że będziesz wybierać produkty które zawierają niewiele tłuszczów i takie produkty, które mają w swoim składzie prawdziwe składniki odżywcze a nie sztuczne kalorie w postaci cukrów. Postaw nie tylko na zdrową dietę ale także na sport. Sport to nie tylko sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów! To doskonały sposób aby wzmocnić swoją kondycję, a co za tym idzie, swoje zdrowie. To także sposób na uzyskanie bardziej jędrnej i umięśnionej sylwetki.

Ćwiczenia kondycyjne, takie jaki bieganie, ćwiczenia na rowerku

Ćwiczenia kondycyjne, takie jaki bieganie, ćwiczenia na rowerku stacjonarnym, nawet długie spacery z kijkami do nordic walkingu lub bez nich, wzmacniają Twoje serce a co za tym idzie cały układ krwionośny. Ćwiczenia na siłowni lub ćwiczenia siłowe w domu, z ciężarkami, pomagają spalać tłuszcz i jednocześnie nadają kuszących kształtów naszemu ciału. Postaw na zdrową dietę i ćwiczenia, a na pewno uda Ci się schudnąć i zrzucić zbędne kilogramy do wiosny!

Bardzo często podczas zimy nasza forma trochę nam spada.

Wynika to głównie z tego, że w długie zimowe, ciemne popołudnia i wieczory wolimy zostać w domu niż ruszać na trening czy na siłownię. Nie wybieramy się na długie spacery, rowerowe wycieczki, nie spędzamy dużo czasu na przykład na działce czy w ogrodzie. Jak odbudować kondycję po zimie? Często podejmujemy decyzję o zawalczeniu o swoją lepszą kondycję tuż po nowym roku, kiedy stawiamy sobie szereg różnych, dobrych dla nas i naszego zdrowia postanowień. Jeśli długo nie uprawiałaś żadnego sportu lub wręcz Twój brak kondycji nie wynika z przerwy, a braku ruchu, przede wszystkim nie przesadzaj. Jeżeli lubisz zajęcia w grupie, możesz wybrać się na różnego rodzaju zajęcia z aerobiku, spinningu, pilatesu i wielu innych odmian sportu dla kobiet.

Możesz zapisać się do grupy dla osób początkujących i zacząć swoją drogę ze sportem i walką o lepszą kondycję. Jeśli uznasz, że jednak zajęcia są dla Ciebie za mało intensywne, będziesz mogła przenieść się do grupy bardziej zaawansowanej, gdzie zajęcia będą na nieco wyższym poziomie jeśli chodzi o kondycję. Nie lubisz zajęć grupowych i najchętniej ćwiczyłabyś sama?

Możesz wybrać się na siłownię i skorzystać z porad pracujących tam specjalistów, którzy wskażą Ci odpowiednią drogę do wymarzonej kondycji i dalej wymarzonej sylwetki. Nie masz ochoty na siłownię? Przejrzyj strony internetowe i fora na temat dbania o swoje ciało w domu. Możesz znaleźć na nich wiele wskazówek, nawet w formie gotowych ćwiczeń, które nagrane są na video. Możesz ćwiczyć z dziewczynami z całej Polski czy z zagranicy, korzystając z ich ćwiczeń zamieszczonych na blogach czy prywatnych stronkach. Możesz także zainwestować z płyty DVD z ćwiczeniami, które możesz wykonywać sama w domu. Są to ćwiczenia zaawansowane i dla osób początkujących, które wskazują właściwą drogę do odbudowania kondycji po zimie. Najważniejszy jest odpowiedni plan oraz konsekwencja w wykonywaniu ćwiczeń i nie poddawanie się, kiedy jednego dnia zdarzy nam się odpuścić z powodu słabszego samopoczucia.