A może po prostu dla siebie masz ochotę wybudować domek na drzewie, by móc każdego ciepłego, letniego wieczoru wdrapywać się na górę i obserwować niebo? Domki na drzewie wracają do mody. Istnieją firmy architektoniczne, które zajmują się projektowaniem domków na drzewie nawet w naszym kraju.

Budowa domku na drzewie nie musi oznaczać konieczności korzystania z porad architektów, ponieważ spokojnie sam możesz poradzić sobie z odpowiednim projektem.

Czy drzewo, które wybrałeś do budowy będzie w stanie wytrzymać ciężar

Przede wszystkim, zastanów się czy drzewo które wybrałeś do budowy będzie w stanie wytrzymać ciężar domku i jego użytkowników. Pierwszym elementem budowy domku na drzewie jest oczywiście podłoga.

Jeśli drzewo nie jest wysokie

Jeśli drzewo nie jest wysokie, możesz podeprzeć ją w pierwszej fazie istnienia dodatkowymi słupkami. Konstrukcja podłogi powinna dobrze opierać się i przylegać do drzewa, aby później spokojnie móc umieścić na niej deski. Jeśli domek ma mieć ściany, musisz przewidzieć rozwiązanie jak później zamontujesz do podłogi te ścianki.

Budowa domku na drzewie

Budowa domku na drzewie to doskonały sposób na rozwijanie swojej technicznej wyobraźni. Jeśli budujesz domek na drzewie dla Twojego dziecka, uwierz że największą frajdą dla niego będzie móc Ci w tym pomagać.

Pozwól dziecku uczestniczyć w budowie domku

Pozwól dziecku uczestniczyć w budowie domku, którego później w letnie dni będzie lokatorem. Będzie mogło pochwalić się później wśród kolegów, że budowa domku na drzewie to właśnie jego robota.

Pomyśl także, jakim fantastycznym wspomnieniem po latach będzie myśl o swojej własnej budowie już w wieku kilku lat. Budowa domku na drzewie nie musi oznaczać dużych kosztów, ponieważ możesz wykorzystać do niej chociażby stare meble, które zalegają w piwnicy czy na strychu. Jednak pamiętaj, aby wszystko było utrzymane w odpowiedniej estetyce.

Domek na drzewie najlepiej wygląda wówczas, kiedy wydaje nam się, jakby samo drzewo je dla nas zrobiło. Jakby budowa domku na drzewie była jego własnym dziełem. Jeśli masz pomysł, nie wahaj się go zrealizować. Na pewno praca włożona w budowę domku na drzewie Ci się opłaci.