Jednym z problemów z którym przyszło nam się zmagać są niewątpliwe cienie pod oczami, które często są wynikiem przemęczenia, ze względu na wykonywana pracę, od komputera itd. Zdarza się również, że wymieniony wyżej defekt jest uwarunkowaniem genetycznym, wrodzonym, a nie jak zostało wspomniane nabytym. Jak sobie radzić z cieniami tudzież zwalczyć opuchnięte powieki po nie przespanej nocy? W tym artykule postaramy się nieco rozjaśnić przyczyny powstawania cieni pod oczami, oraz doradzić w jaki sposób sobie z nimi radzić na co dzień.

Przyczyny powstawania cieni po oczami

Przyczyny powstawania cieni po oczami, bo od tego warto zacząć, są różne: zły przebieg krwi, niedobór żelaza, zanieczyszczenia, niedobór witaminy K, niedotlenienie, zaburzenia hormonalne, problemy z wątrobą i nerkami, lub wspomniane uwarunkowanie genetyczne. Jeżeli nerki, wątroba i hormony działają tak jak należy to wystarczy aby zastosować się do kilku nie inwazyjnych cennych rad. Jeżeli spożywamy alkohol lub palimy papierosy należy bezwzględnie zaniechać tego procederu. Także picie kawy i czarnej herbaty nie wpływa korzystnie na nasz wygląd. Codzienne spożywanie przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej, osiem godzin snu, przebywanie na świeżym powietrzu, chłodzące okłady na oczy, odpowiedni krem lub żel pod oczy (żel ze świetlika dostępny jest w każdej aptece za niewielką cenę) to dobry sposób na poprawę wyglądu skóry pod oczami.

Odpowiednie nawilżanie, skóry

Odpowiednie nawilżanie, skóry nie tylko zewnętrznie, ale również wewnętrznie powinno się „zwrócić” w formie doskonałego wyglądu, delikatnej i cienkiej skóry pod oczami.

Aby „wspomóc” działanie wymienionych wyżej zabiegów i czynności warto zainwestować w odpowiedni korektor oraz krem rozjaśniający, który przykryje niedoskonałości i nada skórze naturalnego i zdrowego wyglądu. Kolejnym problemem wielu z nas są opuchnięte oczy. Taki stan jest wynikiem złej cyrkulacji limfy, lub między innymi odkładaniem się tkanki tłuszczowej.

Zła dieta, nadwaga, stres,zmęczenie, siedzący tryb życia i nadmiar soli w diecie

Zła dieta, nadwaga, stres,zmęczenie, siedzący tryb życia i nadmiar soli w diecie to główne przyczyny opuchniętych powiek. Zdarza się też niestety, że jesteśmy uczulone na kosmetyk, którego używamy na co dzień nie wiedząc o tym, ponieważ oprócz opuchlizny nie występują żadne inne objawy uczulenia takie jak: swędzenie, pieczenie, zaczerwienienia. Opuchlizna utrzymująca się przez dłuższy czas powinna być skonsultowana z lekarzem, ponieważ może oznaczać problemy z nerkami. Jak sobie poradzić z opuchlizną powiek? Należy zwrócić uwagę na kosmetyk, którego używamy do pielęgnacji oczu. Powinien zawierać między innymi: kofeinę, szałwię, świetlik, rumianek, herbatę.

Zaleca się również kompresy z naparu bławatka, lipy itp. oraz drenaż limfatyczny

Zaleca się również kompresy z naparu bławatka, lipy itp. oraz drenaż limfatyczny, czyli masaż kciukiem od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Jeżeli nie stać nas lub nie mamy czasu na zabiegi w gabinecie kosmetycznym, możemy skorzystać ze sposobów domowych. Najprostsze domowe sposoby, które przynoszą nierzadko efekt to okłady z ogórka, maseczka z ziemniaka, pietruszki lub okład z czarnej herbaty.