Prowadząc własną działalność gospodarczą, musisz dopilnować nie tylko jakości świadczonych usług, czy produkowanego towaru, ale również księgowości. Z tego powodu zdecydowałam się powierzyć kwestie księgowe, podatkowe oraz kadrowe specjalistom z biura rachunkowego. Niestety nie spełniło ono moich oczekiwań, dlatego znalazłam nowe. Podpowiadam, jak zmienić biuro rachunkowe w CEIDG.

Dlaczego zrezygnowałam z dotychczasowego biura rachunkowego?

Od jakości usług, które świadczy biuro rachunkowe SYNTEX, w dużej mierze zależy zgodność Twojego przedsiębiorstwa z prawem, a zatem jego kondycja i przyszłość. Niestety biuro rachunkowe, które wybrałam, bardzo często ignorowało moje maile i uniemożliwiało próby kontaktu, dlatego zdecydowałam, że muszę zakończyć współpracę.

BIURO rachunkowe SYNTEX

Kiedy należy zmienić biuro rachunkowe?

Myślałam, że zmiana biura rachunkowego będzie wyzwaniem, ale okazało się, że księgowych zmienić można bez problemu z różnych przyczyn takich jak:

  • błędy w obliczeniach,
  • niedotrzymywanie terminów,
  • niski poziom obsługi,
  • utrudniony dostęp do własnych dokumentów.

Jak złożyć CEIDG-1?

Po wypowiedzeniu umowy ze starym biurem rachunkowym i podpisaniu jej z nowym musiałam jeszcze poinformować o tej zmianie Urząd Skarbowy. Można to zrobić elektronicznie lub tak jak ja, osobiście w Urzędzie Miasta lub Gminy. W obu przypadkach do zmiany biura rachunkowego potrzebny jest wniosek CEIDG-1. W jego aktualizacji musiałam wskazać między innymi, gdzie przechowywana będzie dokumentacja – w moim przypadku zajmie się tym nowe biuro rachunkowe.

Jak wybrałam nowe biuro rachunkowe?

Biura rachunkowego, z którym obecnie współpracuję (Syntex), nie szukałam długo. Sprawdziłam oferty polecanych biur w sieci, prześledziłam opinie ich Klientów, a następnie umówiłam się na rozmowę z właścicielem biura, podczas której ustaliliśmy wszystkie zasady współpracy.

Artykuł Sponsorowany