Prowadząc własną działalność gospodarczą, musisz dopilnować nie tylko jakości świadczonych usług, czy produkowanego towaru, ale również księgowości. Z tego powodu zdecydowałam się powierzyć kwestie księgowe, podatkowe oraz kadrowe specjalistom z biura rachunkowego. Niestety nie spełniło ono moich oczekiwań, dlatego znalazłam nowe. Podpowiadam, jak zmienić biuro rachunkowe w CEIDG.
Dlaczego zrezygnowałam z dotychczasowego biura rachunkowego?
Od jakości usług, które świadczy biuro rachunkowe SYNTEX, w dużej mierze zależy zgodność Twojego przedsiębiorstwa z prawem, a zatem jego kondycja i przyszłość. Niestety biuro rachunkowe, które wybrałam, bardzo często ignorowało moje maile i uniemożliwiało próby kontaktu, dlatego zdecydowałam, że muszę zakończyć współpracę.
Kiedy należy zmienić biuro rachunkowe?
Myślałam, że zmiana biura rachunkowego będzie wyzwaniem, ale okazało się, że księgowych zmienić można bez problemu z różnych przyczyn takich jak:
- błędy w obliczeniach,
- niedotrzymywanie terminów,
- niski poziom obsługi,
- utrudniony dostęp do własnych dokumentów.
Jak złożyć CEIDG-1?
Po wypowiedzeniu umowy ze starym biurem rachunkowym i podpisaniu jej z nowym musiałam jeszcze poinformować o tej zmianie Urząd Skarbowy. Można to zrobić elektronicznie lub tak jak ja, osobiście w Urzędzie Miasta lub Gminy. W obu przypadkach do zmiany biura rachunkowego potrzebny jest wniosek CEIDG-1. W jego aktualizacji musiałam wskazać między innymi, gdzie przechowywana będzie dokumentacja – w moim przypadku zajmie się tym nowe biuro rachunkowe.
Jak wybrałam nowe biuro rachunkowe?
Biura rachunkowego, z którym obecnie współpracuję (Syntex), nie szukałam długo. Sprawdziłam oferty polecanych biur w sieci, prześledziłam opinie ich Klientów, a następnie umówiłam się na rozmowę z właścicielem biura, podczas której ustaliliśmy wszystkie zasady współpracy.
Artykuł Sponsorowany