Planujesz remont pokoju dla Twojego dziecka, albo po prostu zmieniacie miejsce zamieszkania i trzeba urządzić się na nowo? Jak urządzić pokój dla dziecka, aby był ładny, funkcjonalny, wygodny, podobał się Twojemu dziecku i by dobrze się w nim czuło? Przede wszystkim, wystrój pokoju dla dziecka wcale nie musi być infantylny. Pokój dla dziewczynki nie musi być różowy, wyklejony tapetą w lalki barbie, a pokój dla chłopca nie musi mieć na ścianach tapet z samochodzikami.

Jak udekorować i jak umeblować pokój dla dziecka, możemy podpatrzeć na wielu stronach internetowych, albo w czasopismach, które podpowiadają co nieco na temat remontów i zmian wystroju wnętrz. Wystrój dopasuj do gustu Twojego dziecka.

Kolory ścian nie powinny być zbyt ciemne, pokój dziecka powinien być jasny i przestrzenny. Wbrew pozorom, nawet mały pokój może wydawać się optycznie przestrzenny, kiedy wiemy, jak oświetlić i doświetlić wnętrze. Kiedy dobrze dobierzemy oświetlenie i kolory ścian, dziecko będzie czuło się w swoim odnowionym pokoju komfortowo i swobodnie. Stawiaj na meble i akcesoria, które będą mogły służyć przez długi czas. Unikamy raczej takiego wyposażenia i wystroju, który jest chwilowy, to znaczy tak jak wspomnieliśmy, unikamy urządzania pokoju dla dziecka w infantylnym stylu.

Kiedy urządzimy pokój w delikatny sposób, nie przesadzając z dziecinnymi akcentami, pokój będzie się podobał naszym dzieciom i w późniejszym wieku, kiedy przestaną być już maluchami. Wystrój pokoju dla dziecka nie musi być przesadnie dziecinny.

Przedpokój, jak sama jego nazwa wskazuje, stanowi po prostu część mieszkania przedpokojami.

Często zapominamy o przedpokoju, kiedy planujemy remont naszego domu czy mieszkania, koncentrujemy się na pokojach, na kuchni i łazience, bo to one są dla nas najistotniejsze. Przedpokój nie musi być tylko i wyłącznie przedsionkiem, w którym nie ma nic ciekawego. Przedpokój także można urządzić w ciekawy sposób, jeśli oczywiście wiemy jak urządzić.

To dobre miejsce na przykład na przechowywanie rzeczy, które nie mieszczą nam się w pokojach. Możemy zamówić meble na wymiar, które zostaną wykonane w taki sposób, że dokładnie będą pasowały do naszego wnętrza. Meble na wymiar w przedpokoju, to nie musi być tylko garderoba, w której trzymamy swoje kurtki i buty.

To może być szafa, w której przechowujemy też inne ubrania czy rzeczy, które na przykład nie mieszczą nam się w sypialni czy w innym pokoju, w którym je trzymamy. Jeśli zastanowisz się, jak urządzić dobrze przedpokój, nie tylko jak pomalować, jakie kolory wybrać i na jakie wykończenia postawić, może on być równie pożytecznym pomieszczeniem co pozostałe.

Meble na wymiar na przykład, umożliwiają nam zagospodarowanie i wykorzystanie każdej przestrzeni, która pozornie nie jest w stanie pomieścić żadnych mebli. Tak jak wspominamy, przedpokój i jego wyposażenie nie musi być tylko przedsionkiem, jeśli mądrze go rozplanujemy, zyskamy dodatkowe miejsce na nasze rzeczy.

Poszukaj projektów i inspiracji do tego, w jaki sposób można wykorzystać dobrze przestrzeń, nawet tą niewielką.