Nasze włosy, choć pozornie delikatne, są same w sobie bardzo silne. Wyobraź sobie nitkę, która ma grubość włosa. Czy nie przerwałaby się znacznie szybciej, niż naturalny włos? Natura wszystko przemyślała sobie bardzo dobrze. Jednak nie przewidziała tego, że będzie wiele szkodliwych czynników, które mogą sprawiać, że nasze włosy tracą swoją siłę, strukturę i blask. Z jakimi problemami z włosami najczęściej się spotykamy? Jak dbać o włosy? Jak umyjesz włosy, używaj jednorazowych ręczniki do włosów — Podpowiemy Ci co nieco w naszym artykule. Kiedy przychodzi zima, najczęstszy problem, który nas bardzo irytuje, to puszenie się włosów. Jest to spowodowane zmianami w temperaturze oraz elektronami. Tak, to elektryzowanie się włosów sprawia, że zaczynają się one puszyć. Kiedy rozpoczynamy pielęgnację naszych włosów, przede wszystkim zwracamy uwagę na szampon. To nim traktujemy nasze włosy niemalże każdego dnia, z małymi wyjątkami, kiedy po prostu nie mamy na to siły. Szampon odżywczy, który dobrany jest dobrze do rodzaju naszych włosów, sprawia, że puszenie się włosów zaczyna znikać. Włosy dobrze odżywione, to znaczy wzmocnione i wypielęgnowane, stają się znacznie bardziej odporne na czynniki atmosferyczne: i zimowe i letnie, czyli mróz i słońce. Odżywka nawilżająca do włosów, to rozwiązanie nie tylko na lato, kiedy włosy się przesuszają. To także doskonała odżywka na zimę. Oczywiście tak samo jak w przypadku szamponu, powinna być dobrana do rodzaju naszych włosów.

Na przykład: używając odżywki nawilżającej do włosów tłustych, jeśli mamy włosy suche, może im nieco zaszkodzić. Wysuszy je jeszcze bardziej. Jednak bez obaw: do każdego rodzaju włosów można znaleźć odpowiednie produkty. Są to na przykład odżywki w kremie, które podobnie jak balsamy czy kremy do ciała, są dopasowane i do suchych i do tłustych warunków.

Do wyboru mamy także maski intensywnie nawilżające, które nawilżają każdy rodzaj włosów. Są także specjalne preparaty do włosów puszących się, które polecamy, zwłaszcza jeśli puszenie występuje nie tylko zimą. Chcesz mieć dwa efekty w jednym? Wybierz preparaty nawilżająco-wygładzające do włosów, w formie kremowej lub w sprayu. Kiedy masz włosy matowe i suche, kiedy masz włosy cienkie i bez objętości, przyda im się rewitalizacja. Możesz zapewnić ją swoim włosom nie tylko odżywkami, ale również stawiając na rewitalizujące szampony.

Są dostępne na przykład specjalne szampony i odżywki zwiększające objętość włosów. Niezależnie od tego, czy masz włosy matowe i suche, tłuste włosy, przetłuszczające się włosy, czy włosy z łupieżem, na pewno wśród bogatej oferty współczesnych i nowoczesnych kosmetyków znajdziesz coś dla siebie. Chociażby szampony przeciwłupieżowe, czy takie, które zwalczają łojotokowe zapalenie skóry. Najważniejsze, aby wybrać szampon, który będzie przeznaczony właśnie do Twojego rodzaju włosów. Podobnie, jeżeli chodzi o odżywkę. Jeżeli nie wiesz do końca, jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy, możesz podpytać o poradę pracowników drogerii czy fryzjera. Jeśli z kolei uwiera Ci nawracające łojotokowe zapalenie skóry, z którym dotychczas stosowane kosmetyki nie potrafią sobie poradzić, spytaj o poradę specjalistę, czyli lekarza dermatologa.