Pieluszki dla dziecka powinny być wykonane z materiałów, które nie będą podrażniały jego delikatnej skóry. Jeśli decydujemy się na zakup pieluszek z materiału, najlepiej jest postawić na tradycyjne pieluszki tetrowe. Większość z nas stawia na pampersy, które można założyć i w czasie dnia, i w nowy i na wyjścia poza dom. W domu dobrze jest od czasu do czasu zamienić pampersy na pieluszki materiałowe, aby skóra dziecka mogła troszkę wypocząć.

Jakie pieluszki warto stosować?

Pieluszki powinny dobrze przylegać do ciała dziecka, jednak nie mogą być zbyt ciasne. Dostępne w sklepach pieluszki jednorazowe są opisane w taki sposób, że na podstawie wieku dziecka oraz jego wagi, bez problemu możemy dobrać odpowiedni rozmiar. Jeśli zdarzy nam się kupić pieluszki jednorazowe, które są za duże, wcale nie będziemy musiały długo czekać, aż zaczną naszemu maluchowi pasować.

Jak dobrać rozmiar pieluszki dla noworodka?

Noworodek rośnie bardzo szybko. Dzieci zmieniają się na tyle szybciutko, że ani się nie obejrzymy, jak z maleństwa, które nie potrafi samodzielnie podnieść w łóżeczku główki, zamieni się z brzdąca biegającego po domu w tę i z powrotem.

Pieluszki powinny być dobrane rozmiarem, aby odpowiednio przylegały do skóry malucha.

Jeśli są zbyt szerokie, mogą dziecko uwierać, podobnie jak pieluszki które są zbyt wąskie. Staraj się zawsze wybierać pieluszki, które będą dopasowane do jego wieku i jego wymiarów. Nasz maluch musi czuć się w pieluszkach komfortowo, ponieważ skóra maleństwa jest bardzo wrażliwa i delikatna. Nie rób dużych zapasów pieluszek jednorazowych, ponieważ dziecko bardzo szybko z nich wyrośnie. Jeśli chodzi o pieluszki tetrowe, możesz kupić ich od razu więcej, bo na pewno się przydadzą.

Jakie kosmetyki dla noworodka?

Noworodek, który pojawia się dopiero na świecie, ma bardzo delikatną i wrażliwą skórę, którą trzeba odpowiednio pielęgnować i chronić. Nie możemy pozwolić sobie na traktowanie skóry noworodka za pomocą kosmetyków przeznaczonych dla osób dorosłych, zwłaszcza takich kosmetyków, które zawierają dużo substancji zapachowych, które mogłyby podrażniać albo uczulać malucha. Kosmetyki dla noworodka najlepiej jest kupować w aptece albo sprawdzonym sklepie z kosmetykami czy akcesoriami dla dzieci. Zwracajmy uwagę na to, co jest napisane na etykietkach.

Jakie kosmetyki potrzebuje noworodek?

Kosmetyki, jakich będzie potrzebował noworodek, to przede wszystkim: mydełko, które będzie miało odpowiedni poziom pH dla skóry noworodka, oliwka do ciała oraz krem lub balsam do pielęgnacji skóry, bezzapachowa i delikatna zasypka. Jeśli chodzi o mydełko, możemy znaleźć w sklepach i wybrać mydełko w postaci kostki albo mydełko przypominające mleczko do ciała, czy żel pod prysznic. Oliwka dla dziecka powinna zawierać w sobie wyłącznie naturalne składniki, tak więc nie stawiaj na zapachowe oliwki przeznaczone dla osób dorosłych.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu kosmetyków.

Zwracaj uwagę na to, co jest napisane na etykiecie kosmetyku: czy faktycznie są to kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodka. Zwracaj także uwagę na to, jak często i w jakich ilościach stosujesz dane kosmetyki. Oliwka jest bardzo dobra dla skóry noworodka, jeśli jednak będziemy nakładać jej zbyt dużo i zbyt często, może powodować zapychanie i zatykanie się porów skóry, co może prowadzić do podrażnień.