U kogoś z Twojej rodziny lub przyjaciół szykują się niedługo obchody bardzo ważnych symbolicznych urodzin, pierwszych urodzin nowego członka rodziny? Zastanawiasz się co kupić dziecku na roczek? Jeśli odwiedzasz rodziców przyszłego solenizanta dość często, możesz śmiało stwierdzić jakich rzeczy ewentualnie mu brakuje. Kiedy tam jesteś, rozejrzyj się czy rodzice mają dla swojego malucha wszystkie potrzebne gadżety. Aby dowiedzieć się, więcej o tym czego potrzebuje roczne dziecko, możesz zajrzeć na strony poświęcone dzieciom, które łatwo można znaleźć w sieci. Jeżeli widzisz, że rodzice nie mają w domu kołyski, wanienki do kąpieli czy podobnych akcesoriów nie jest za późno, aby je kupić.

Roczny maluszek nie będzie rozumiał ani pamiętał, w jaki sposób i czym został obdarowany. Prezent dla rocznego dziecka to często bardziej prezent dla rodziców. Jeżeli chcesz kupić maluchowi coś, co będzie tylko dla niego i z czego będzie mógł cieszyć się w przyszłości, możesz postawić na złotą biżuterię, która będzie swojego rodzaju malutką inwestycją i prezentem do wykorzystania do podziwiania w późniejszym czasie. Dla maluszka możemy wybierać, też odzieżowe prezenty o ile znamy się na nich.

Musisz wiedzieć, że roczne dziecko bardzo szybko wyrasta ze swoich ubrań. Jeśli więc chcesz postawić na komplet nowych, śpioszków upewnij się, czy planujesz zakup odpowiedniego rozmiaru. Zdecydowanie lepiej jest kupić coś za dużego co w krótkim czasie, z pewnością się przyda, niż coś zbyt małego co będzie musiało czekać na ewentualne młodsze rodzeństwo. Co kupić dziecku na roczek jeśli kompletnie nie mamy pojęcia o małych dzieciach? Możemy wybrać się do profesjonalnego sklepu z odzieżą i akcesoriami dla dzieci i podpytać, jakie są modne prezenty dla rocznych maluchów i co mamy do wyboru. Jest wiele akcesoriów, które na przykład jednocześnie pozwalają dziecku na dobrą zabawę, a z drugiej strony ćwiczą pewne umiejętności takie jak chwytanie, utrzymywanie przedmiotów w ręku. Są gadżety, które pozwalają dobrze bawić się dziecku, a rodzicom troszkę odpocząć. Na przykład specjalne kojce dla dzieci we wczesnym wieku, które na pewno nie potrafią jeszcze chodzić, ale z pewnością coraz chętniej przemieszczają się i fikają po całym mieszkaniu. W takim przytulnym kojcu, wykonanym z przyjaznych materiałów dziecko może sobie poszaleć, a my nie musimy cały czas martwić się, że zrobi sobie krzywdę.

A co kupić dziecku na roczek, by za kilka lat mogło cieszyć się z tego prezentu? Fajnym pomysłem jest zafundowanie rodzicom karnetu na wywoływanie zdjęć i kupienie do tego albumu. Wówczas rodzice będą mieli większą motywację, aby po pierwsze robić zdjęcia, a po drugie drukować je i umieszczać w albumie.

Co kupić dziecku na chrzciny.

Zastanawiasz się co kupić dziecku na chrzciny? Dzisiaj rodzice nie zawsze decydują się na chrzest dziecka zaraz po jego urodzeniu. Część z nich pozostawia ten sakrament na czas przed komunią świętą, albo chrzciny opóźnione są ze względu na problemy zdrowotne dziecka. W zależności od tego kiedy odbywają się chrzciny, wybieramy prezent odpowiednio do wieku malucha. Jeżeli chrzest odbywa się w pierwszych miesiącach życia, dziecka możemy postawić, na prezenty funkcjonalne i przydatne na co dzień, albo na prezenty symboliczne, które będą pamiątką na całe życie. Przez funkcjonalne prezenty rozumiemy: ubranka, akcesoria w rodzaju buteleczek, smoczków, śliniaków, pościeli, zabawek. Przez prezenty symboliczne: grawerowane pamiątki z datą chrztu na przykład w formie złotej zawieszki na łańcuszek, albo malutkiej figurki, ramki na zdjęcie i tak dalej.

Gdy dziecko jest nieco starsze, a więc ma kilka latek, możemy, stawiać na bardziej, zaawansowane zabawki, które z pewnością ucieszą zarówno dziecko jak i rodziców.

Stawiajmy na zabawki, które wymagają od dziecka myślenia i poruszania się, by mogły ćwiczyć pamięć, rozwijać swoje umiejętności chwytania, podnoszenia, przenoszenia przedmiotów. Dobre są również prezenty ćwiczące koordynację i rozwijające równowagę dziecka.

Chrzciny

Co kupić dziecku na chrzciny jeśli nie bardzo znamy się na ubraniach i akcesoriach dla dzieci? Możemy skorzystać z pomocy osób pracujących w sklepach z takimi właśnie rzeczami.

Z pewnością podpowiedzą nam jakie prezenty możemy wybrać dla dziecka w danym wieku. Takich podpowiedzi możemy również szukać na szeregu stron internetowych poświęconych rodzicielstwu, rozwojowi dzieci, ich potrzebom. Pamiętajmy, że kiedy zastanawiamy się co kupić dziecku, na chrzciny nie musimy koniecznie, stawiać na prezent idealnie wstrzelony w jego wiek. Możemy też pójść co nieco do przodu. Jeżeli na przykład nie jesteśmy pewni, czy czteromiesięczny maluch naszych znajomych lub bliskich zmieści się w śpioszki z metką „dla czteromiesięcznego dziecka”, możemy kupić takie ubranka, które przeznaczone są dla dzieci starszych. Jeżeli decydujemy się na zakupy akcesoriów i ubranek na zapas, na kolejne miesiące, mamy pewność, że kiedyś zostaną wykorzystane. Jeśli kupimy ubranka za małe, wylądują w szafie i będą czekały na ewentualne młodsze rodzeństwo malucha. To jaki prezent wybierzesz: praktyczny i funkcjonalny, czy pamiątkowy zależy od Twojego podejścia do uroczystości i sakramentu chrztu. Warto także podpytać rodziców dziecka, czy czegoś ewentualnie nie potrzebują lub, czy czegoś by sobie z tej okazji życzyli.

10 Co kupić dwulatkowi.

Co kupić dwulatkowi na prezent jeśli w ogóle nie mamy pojęcia o dzieciach? Albo co kupić takiemu maluchowi, kiedy w sklepach widzimy dosłownie zatrzęsienie ubrań, akcesoriów, gadżetów i zabawek dla dzieci? Często najlepsze pomysły na prezenty to pomysły bardzo proste. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem prezentu, dla dziecka możesz podpytać jego rodziców, czego ewentualnie nie ma, a będzie tego niedługo potrzebować. Gdy kupujemy prezenty dla dzieci, bardzo często mówimy, że chcemy koniecznie kupić coś dla nich, by to one były zadowolone i szczęśliwe, a nie coś, co odciąży jedynie budżet rodziców. Oznacza to, że chętniej kupujemy dziecku zabawki, niż potrzebne akcesoria. Warto zapytać, czy rodzice nie potrzebują czegoś dla dziecka, co istotne jest dla jego rozwoju, a w danym momencie nie mogą mu tego zapewnić. Jeżeli my możemy sobie na to pozwolić to, zdecydowanie lepszym prezentem będzie zaspokojenie prawdziwych potrzeb dziecka. Jeśli jednak zastanawiamy się co kupić dwulatkowi w ramach uciechy dla niego samego, rozejrzyjmy się w pierwszym profesjonalnym sklepie z gadżetami dla dzieci. W takich sklepach każdy produkt jest opisany, zaznaczone jest, od którego roku życia dziecko może zajmować się, bawić daną rzeczą. Sugerujmy się tym, ile dziecko będzie, mogło nauczyć się, korzystając, z danej zabawki. Czy będzie mogło dzięki niej nabyć nowych umiejętności, albo poćwiczyć to co już umie? U dziecka w tym wieku bardzo ważna jest nauka rozpoznawania kolorów, kształtów, ćwiczenie przestrzennej wyobraźni. Sprawdzają się więc zabawki w formie dużych klocków, które dopasowuje się do siebie. Sprawdzają się zabawki, które ćwiczą chwytliwość i koordynację, albo reakcję na dźwięk lub światło.

Co kupić dwulatkowi, aby mógł cieszyć się swoim upominkiem i jednocześnie dzięki niemu czegoś się nauczył? Pomysłów na prezenty w postaci przeróżnych gadżetów jest mnóstwo. Musimy więc zdać się na swój gust, swoją kreatywność i podjąć jakąś decyzję, albo podpytać pracowników sklepu z akcesoriami i zabawkami, co dwuletniemu maluchowi w ich opinii sprawi najwięcej frajdy, zabawy, a jednocześnie będzie pożyteczne i przydatne w jego rozwoju. Nie musimy koniecznie wybierać prezentu, na którym jest napisane dosłownie: przeznaczone dla dwulatka. Możemy śmiało stawiać również na upominki dla dzieci nieco starszych, które będzie można wykorzystać za jakiś czas. Jeśli kompletnie nie wiesz co kupić dziecku na prezent, najlepiej będzie kiedy zapytasz jego rodziców, co lubi, czym lubi się bawić i co sprawia mu najwięcej radości.